DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

W dniu 10 września 2016, odbędzie się Piknik Rowerowy „Rowerowa Rumia 2016” – w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu „DZIEŃ BEZ SAMOCHODU”.

dzien_bez_samochoduZbiórka uczestników godz. 13.40, parking przy Szkole Podst. nr 9 ul. Stoczniowców w Rumi – Janowo. Wyjazd na trasę: Rumia – Dębogórze – Kazimierz – Rumia – 12 km, o godz. 14.00.

MIEJSCE PIKNIKU;
Kazimierz ul. Majowa 10 – Muzeum „Pod Dębową Górą”

W trakcie pikniku przewiduje się konkursy z nagrodami oraz poczęstunek; harcerska grochówka, pieczone kiełbaski, swojski smalec /specjalność Pani Irenki/ – najlepszy na Kaszubach i ogórki – Gospodarstwo Rolne „GRINHOLC”

Europejski Dzień Bez Samochodu już 22 września 2016

Światowy Dzień Bez Samochodu czyli popularny w Europie Car Free Day to ekologiczna kampania obchodzona na świecie co roku 22 września. Akcja odbywająca się w wielu miastach Polski i Świata to finał Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W akcji, która swój początek miała 16 lat temu we Francji z inicjatywy Komisji Europejskiej od kilku lat udział biorą niemal wszystkie kraje Unii Europejskiej, a ponadto Stany Zjednoczone i Meksyk, część krajów Ameryki Południowej oraz Chiny, Japonia i Tajwan.

Patronat Honorowy;
BURMISTRZ MIASTA RUMI – Michał Pasieczny

PATRONAT:
Urząd Miasta Rumia
Spółdzielnia Mieszkaniowa SM „JANOWO”
OPEC – Gdynia

Patronat Medialny; TTM – CHOPIN Wejherowo

ORGANIZATOR:
Klub Turystyki Rowerowej „SAMA RAMA”
Miejski Dom Kultury – Rumia
Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego PORD – Gdańsk
MUZEUM „POD DĘBOWĄ GÓRĄ”
Gdańska Pielgrzymka Rowerowa

SPONSORZY:
Urząd Miasta Rumia
Spółdzielnia Mieszkaniowa SM „JANOWO”
Okręgowe Przeds. Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.”OPEC” – Gdynia
„BOB-ROLLO” – Rumia
DRUKARNIA – MW Bryk – Rumia
Piekarnia ‚U SKIERKI” – Rumia
DOM HARCERZA ZHP – Rumia
PREMIA-SPORT Gdynia
„ene-due” Rumia

Trasa przejazdu będzie podawana etapami. Jej trudność zostanie dostosowana tak, aby mogły w niej uczestniczyć całe rodziny. To świetny pomysł na wspólne spędzenie weekendu

Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie.

Godzina zakończenia Pikniku około godz. 19.00

Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł ? zarówno z przodu jak i z tyłu). Jako organizatorzy będziemy otwierali i zamykali kolumnę podróżujących – prosimy o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów.

KOORDYNATOR;
Roman Łuczak – tel. 888 233 200

This entry was posted in Rajdy rowerowe. Bookmark the permalink.

Comments are closed.