Sztafeta Rowerowa Jana Pawła II

sztafeta JP2

Ok. 700 kilometrów pokonała I Rowerowa Sztafeta im.Jana Pawła II z Wadowic do Gdańska. Jechali w niej rowerzyści z Bydgoszczy, Brzozy i Gdańska. Inicjatywa, której organizatorem jest Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza oraz Gdańska Pielgrzymka Rowerowa wpisała się w XII Dzień Papieski.

Rowerzyści wyruszyli 12 października z Wadowic, aby w niedzielę 14 października — dotrzeć do Gdańska. Pierwszy etap przebiegał od Wadowic, przez Częstochowę aż po Jasną Górę. Drugi dzień to jazda w kierunku Bydgoszczy. Był przejazd ulicami do bazyliki, a po drodze postój i wspólna modlitwa na terenie klasztoru Zgromadzenia Ducha Świętego.

Trzeci etap w Dniu Papieskim przebiegał z Bydgoszczy do Gdańska z metę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie podziękowaliśmy za szczęśliwie przejechaną trasę.

Papież poświęcał tyle miejsca rodzinie, że rodzina jest rzeczywiście sprawą niesłychanie ważną i niewątpliwie spośród ludzkich spraw najważniejszą.

Uczestnicy tej rowerowej pielgrzymki podczas podróży w sposób szczególny modlili się za rodzinę, wypełniając w ten sposób przesłanie bł. Jana Pawła II.

http://rowerowabrzoza.pl/