Trąbki Wielkie gościły Pielgrzymów XV Gdańskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę – 15.07.2017

Tradycyjnie już pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św w bazylice św. Brygidy w Gdańsku. Po jej zakończeniu zwartą kolumną ruszyła w drogę na Jasna górę.

Pierwszy etap z Gdańsku do miejsca noclegowego w Lipinek  na Kociewiu    o długości 92,6 km prowadził przez Pruszcz Gdański, Rusocin, Trąbki Wielkie i Starogard Gdański. Miejscem postoju i pierwszego odpoczynku po przejechaniu ponad 25 km był plac przed Domem Pielgrzyma pw. św. Józefa przy Kościele Parafialnym  pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Trąbkach Wielkich.

Pierwsi pielgrzymi na miejsce odpoczynku zameldowali się o godz. 10,15, a kolejne grypy meldowały się w odstępach 5-10 minutowych. Ksiądz proboszcz Bolesław Antoniów gospodarz tego terenu serdecznie powitał przybyłych pielgrzymów, oraz organizatorów w osobie ks. Sylwestra Malikowskiego. Na pielgrzymów czekała przygotowana gorąca herbata i  kawa. Gorące napoje przygotowała i zaserwowała  pani Maria przy pomocy swoich pań.

Najstarszym uczestnikiem  pielgrzymki jest p. Marian z Różyn który skończył 70-tkę. Pielgrzymka liczyła  150 pielgrzymów którzy zostali podzieleni na 11 grup.

Po blisko godzinnym odpoczynku i nabraniu sił na dalszą drogę do mety pierwszego etapu – noclegu w  Lipinkach na Kociewiu, ks. Malikowski z przerwami co 3-5 minut dawał znać kolejnym grupom do wyjazdu. Uczestnicy pielgrzymki gromkimi brawami gorąco podziękowali ks. proboszczowi Bolesławowi Antoniów za ugoszczenie i  udzieloną pomoc.

Niżej podpisanego pielgrzymi pożegnali „Do zobaczenia za rok” .

info i foto wkempa

 

This entry was posted in Pielgrzymki na Jasną Górę. Bookmark the permalink.

Comments are closed.