Informacje dla pielgrzymów 2017

XV Pielgrzymka Rowerowa z Gdańska na Jasną Górę odbędzie się w dniach 15-20 lipca 2017.

Wyruszymy z Gdańska do Lipinek w sobotę (15 lipca), następnie pojedziemy do Brzozy (16 lipca), Ślesina (17 lipca), Turku (18 lipca) i Wielunia (19 lipca). Na Jasną Górę przyjedziemy w czwarte (20 lipca). Do Gdańska wrócimy autokarami rano w piątek (21 lipca).

Koszt

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 470 zł. Cena obejmuje wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), noclegi w szkołach, ubezpieczenie, obsługę techniczną, transport bagaży w czasie całej trasy, powrót autokarem do Gdańska wraz z transportem bagaży i rowerów oraz okolicznościową sportową koszulę.

Przygotowanie roweru

Zanim wyruszymy na pielgrzymi szlak rowerowy warto przygotować swój rower do długiej drogi: sprawdzić wszystkie śruby, stan opon, wyregulować hamulce i przerzutki. Można zrobić to samemu lub poprosić o pomoc w serwisie rowerowym.

Podobnie jak w ubiegłych latach mamy propozycję przeglądu rowerów za pół ceny. Jest to propozycja tylko dla Pielgrzymów Gdańskiej Pielgrzymki Rowerowej. Taki przegląd można zrobić w Centrum Rowerowym-Formela, (ul. Klonowa 4, 80-264 Gdańsk) na hasło: ?pielgrzymka?. Warto też umówić się telefonicznie: 58 341 52 66

Co zabrać ze sobą?

  • Kask rowerowy (podczas pielgrzymki obowiązuje przejazd w kasku)
  • Zapasową dętkę do swojego roweru (oprócz tego warto mieć także łatki, żeby na noclegu naprawić dętkę)
  • Klucz do pedałów i kierownicy (może być jeden na kilka rowerów ? ważne żeby przed wyjazdem sprawdzić, czy można nim odkręcić te elementy roweru do transportu w drodze powrotnej)
  • Kubek na herbatę lub kawę
  • Sztućce (mogą się przydać)
  • Karimatę (materac dmuchany),  śpiwór i oczywiście coś miękkiego pod głowę
  • Środki higieny osobistej oraz ręcznik
  • Kurtę przeciwdeszczową
  • Okulary przeciwsłoneczne

Bierzemy dwa bagaże: jeden jedzie samochodem ciężarowym na nocleg, a drugi mały wieziemy ze sobą.

Modlitwa

Każdy dzień rozpoczyna się Mszą św., a kończy się wspólną modlitwą w godzinie Apelu Jasnogórskiego. W drodze mówimy Anioł Pański (12.00) i Koronkę do Bożego Miłosierdzia (15.00)

Posiłki

Każdego dnia jedna z grup będzie przygotowywała śniadanie dla wszystkich. Po południu na noclegu każdy uczestnik otrzyma obiadokolację. W trakcie podróży prawie każdego dnia otrzymujemy drobny poczęstunek na trasie.

Noclegi

Śpimy głównie w szkołach, na salach gimnastycznych na własnych materacach lub karimatach.

Informacje organizacyjne

W piątek, 14 lipca 2017 w godz. 19.00-20.00 ? przyjmowanie bagaży.

W miarę możliwości prosimy o przywiezienie głównego bagażu w tym czasie pod plebanię bazyliki św. Brygidy w Gdańsku, ul. Profesorska 17.

W sobotę 15 lipca 2017 spotykamy się o godz. 7.00 na Mszy św. w bazylice św. Brygidy.  Można rowerem wjechać tylnymi drzwiami do kościoła.

Wyjeżdżamy po Mszy św. o godz. 8.00 w asyście policji.

Po dojeździe na Jasną Górę, rozkręcamy rowery (pedały i kierownice) i pakujemy na samochód ciężarowy.

Nocleg w Częstochowie

W porównaniu z zeszłymi latami, w tym roku wprowadziliśmy małą zmianę. W czwartek, po przyjeździe na Jasną Górę i przywitaniu Matki Bożej udajemy się do Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (Szarytek), przy ul. św. Barbary 43 w Częstochowie. Tam będziemy mogli wykąpać się i odpocząć oraz zjeść posiłek. Następnie udamy się na Mszę św. do kaplicy Cudownego Obrazu.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w tym roku jest także możliwość noclegu na Jasnej Górze. Przygotowaliśmy się na 50 osób, ale okazało się, że chętnych jest więcej (74 osoby). Jako, że w tym roku będziemy mieli możliwość odpoczynku u sióstr, być może ktoś z pielgrzymów chciałby zrezygnować z chęci nocowania. Jeśli ktoś nie ma wielkiej potrzeby, aby zostać na noc, prosimy o taką informację w mailu. Być może są też osoby, które są w stanie się dostosować w zależności od ilości wolnych miejsc.

W czwartek około 22:00 (po Apelu) wyjadą 2 autobusy (100 osób z rowerami), natomiast w piątek około 9:00 jeden autobus (50 osób – również z rowerami).

Płatność za udział pielgrzymce

Kto jeszcze tego nie zrobił na spotkaniu organizacyjnym, prosimy o wpłatę 470 zł w terminie do 12 czerwca 2017. Brak wpłaty lub innej formy potwierdzenia udziału w pielgrzymce (sms, email) powoduje wykreślenie z listy uczestników.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto podane poniżej:

Nr konta: 78 1240 1242 1111 0000 1588 4093
Nazwa banku: Pekao SA
Właściciel: Parafia rzym.-kat. pw. św. Brata Alberta ul. Olsztyńska 2, 80-395 Gdańsk
Tytuł wpłaty (operacji): pielgrzymka rowerowa 2017 Nazwisko i Imię.

Comments are closed.