Informacje dla pielgrzymów 2019

XVII Pielgrzymka Rowerowa z Gdańska na Jasną Górę odbędzie się w dniach 29 czerwca – 5 lipca 2019.

Wyruszymy z Gdańska do Lipinek w sobotę (29 czerwca), następnie pojedziemy do Brzozy (30 czerwca), Ślesina (1 lipca), Turku (2 lipca) i Wielunia (3 lipca). Na Jasną Górę przyjedziemy w czwartek (4 lipca). Do Gdańska wrócimy autokarami rano w piątek (5 lipca).

Przygotowanie roweru

Zanim wyruszymy na pielgrzymi szlak rowerowy warto przygotować swój rower do długiej drogi: sprawdzić wszystkie śruby, stan opon, wyregulować hamulce i przerzutki. Można zrobić to samemu lub poprosić o pomoc serwis rowerowy.

Podobnie jak w ubiegłych latach mamy propozycję przeglądu rowerów z 50% rabatem. Jest to propozycja tylko dla Pielgrzymów Gdańskiej Pielgrzymki Rowerowej. Taki przegląd można zrobić w Centrum Rowerowym – Formela, (ul. Klonowa 4, 80-264 Gdańsk) na hasło: „pielgrzymka”. Warto umówić się telefonicznie: 58 341 52 66

Co zabrać ze sobą?

 • Kask rowerowy (podczas pielgrzymki obowiązuje przejazd w kasku),
 • Zapasową dętkę do swojego roweru (oprócz tego warto mieć także łatki, żeby na noclegu naprawić dętkę),
 • Klucz do pedałów i kierownicy – może być jeden na kilka rowerów. Ważne jest, żeby przed wyjazdem sprawdzić, czy można nim odkręcić te elementy roweru do transportu w drodze powrotnej,
 • Karimatę lub materac dmuchany, śpiwór i oczywiście coś miękkiego pod głowę
 • Sztućce i naczynia nie są konieczne – przewidujemy naczynia i sztućce jednorazowe w czasie śniadania i obiadokolacji,
 • Środki higieny osobistej oraz ręcznik
 • Kurtę przeciwdeszczową
 • Okulary przeciwsłoneczne

Bierzemy dwa bagaże: jeden jedzie samochodem ciężarowym na nocleg, a drugi mały (może być sakwa bądź torba rowerowa) wieziemy ze sobą.

Modlitwa

Każdy dzień rozpoczynamy Mszą św., a kończymy wspólną modlitwą w godzinie Apelu Jasnogórskiego. W drodze mówimy Anioł Pański (o godz. 12.00) i Koronkę do Bożego Miłosierdzia (o godz. 15.00)

Posiłki

Każdego dnia jedna z grup będzie przygotowywała śniadanie dla wszystkich. Po południu na noclegu każdy uczestnik otrzyma obiadokolację. W trakcie podróży prawie każdego dnia otrzymujemy drobny poczęstunek na trasie (ofiarowany przez naszych gospodarzy lub opłacony z budżetu pielgrzymki)

Noclegi

Śpimy głównie w szkołach, na salach gimnastycznych; na własnych materacach lub karimatach.

Informacje organizacyjne

POCZĄTEK PIELGRZYMKI

W piątek, 28 czerwca 2019 w godz. 19.30 – 20.30 – przyjmowanie bagaży.

W miarę możliwości prosimy o przywiezienie głównego bagażu w tym czasie pod plebanię bazyliki św. Brygidy w Gdańsku, ul. Profesorska 17.

W sobotę 29 czerwca 2019 spotykamy się o godz. 7.00 na Mszy św. w bazylice św. Brygidy.  Można rowerem wjechać tylnymi drzwiami do kościoła.

Wyjeżdżamy po Mszy św. o godz. 8.00 w asyście policji.

ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI

W czwartek, po przyjeździe na Jasną Górę i przywitaniu Matki Bożej udajemy się do Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (Szarytek), przy ul. św. Barbary 43 w Częstochowie. Tam będziemy mogli wykąpać się i odpocząć oraz zjeść posiłek. Następnie udamy się na Mszę św.

Po dojeździe na parking przy klasztorze sióstr, rozkręcamy rowery (pedały i kierownice) i pakujemy na samochody ciężarowe. Uczestniczymy we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu, w Apelu Jasnogórskim, a o godz. 22.00 wyruszamy autokarami do Gdańska, Gdyni, Rumi lub Wejherowa.

Koszt

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 500 zł i obejmuje:

 • wyżywienie (śniadania, obiadokolacje i poczęstunek na trasie)
 • noclegi w szkołach, ubezpieczenie
 • transport bagaży w czasie całej trasy
 • powrót autokarem (do Gdańska lub Gdyni, Rumi bądź Wejherowa) wraz z transportem bagaży i rowerów
 • okolicznościową koszulkę.
 • ostatniego dnia w Częstochowie do dyspozycji będą pokoje, gdzie będzie można się przebrać, wykąpać; każdy otrzyma również w tym dniu ciepły posiłek (obiad).

Płatność za udział pielgrzymce

Wpłaty na konto lub osobiście prosimy uregulować do 15 czerwca 2019.

Nr konta: 78 1240 1242 1111 0000 1588 4093
Nazwa banku: Pekao SA
Właściciel: Parafia św. Brata Alberta, ul. Olsztyńska 2, 80-395 Gdańsk
Tytuł wpłaty (operacji): Pielgrzymka Rowerowa 2019 – Nazwisko i Imię uczestnika

Comments are closed.